30. září 2021 – Kongresové centrum, Praha

Má mozek ještě šanci?

Rizika spojená s užitím umělé inteligence a jak jim předcházet.

Využili jsme příležitosti konání European Cyber Security Challenge 2021 v Praze a spojili jsme téma umělé inteligence (AI) s tématem kybernetické bezpečnosti. Jak lze AI algoritmy zmást a jak tomu předcházet? Lze AI zneužít pro ovlivnění rozhodování lidí? Jaké kompetence potřebujeme, abychom udrželi AI pod naší kontrolou? Co na to mladí hackeři?

O tématu

Umělá inteligence (AI) našla uplatnění v kontrole kvality výroby, řízení vozidel i v systémech řízení palby. Chytré senzory nám umožňují získat data z míst, kam se člověk nedostane. Strojové učení a další algoritmy nám pomáhají vyhodnocovat informace v reálném čase. Umělá inteligence se používá v umění pro komponování hudby ale i pro syntézu hlasu a animace videí. Zapojení AI do procesu rozhodování však vedle výhod přináší i nové bezpečnostní hrozby. Konference Má mozek ještě šanci se v roce 2021 bude věnovat následujícím tématům:

Fotografie

Videa

Krátká reportáž z konference 1

Vejlupek, Romportl, Kynčl, Michálek

Krátká reportáž z konference 2

Vejlupek, Rosa, Hanusek, Hrachovcová

Krátká reportáž z konference 3

Vejlupek, Kačmář, Kralik

Organizátor

AFCEA Česká pobočka

Česká pobočka AFCEA zaměřuje dlouhodobě svoji pozornost do oblasti podpory rozvoje informačních a komunikačních technologií ozbrojených sil a bezpečnostních sborů. Česká pobočka AFCEA byla založena 5. května 1993 a pravidelně organizuje odborné konference a semináře v oblasti informačních a komunikačních technologií a bezpečnostních aspektů. Od roku 1993 jsme uspořádali více než 50 mezinárodních konferencí a více než 100 odborných seminářů a klubových akcí.

Odborný partner

Tovek

Jsme česká technologická společnost. Již 25 let vyvíjíme profesionální nástroje, které pomáhají najít, pochopit a využít informace k podpoře rozhodování. Umělá inteligence je jedním z nástrojů, který manažerům pomáhá činit správná rozhodnutí. Tuto konferenci vnímáme jako příležitost hovořit o přínosech umělé inteligence i souvisejících rizicích. Naším cílem je zhodnotit využitelnost umělé inteligence nejen z pohledu konkurenceschopnosti jednotlivého podniku, ale i diskutovat o dopadech AI na konkurenceschopnosti ekonomiky a bezpečnost státu.

Místo konání

Kongresové centrum Praha
5. května 1640/65, Nusle 140 00 Praha 4

přejít na web

Registrace

Prosíme registrujte se vyplněním níže uvedeného formuláře. Vyplněním údajů souhlasíte s jejich využitím pro organizaci konference a realizaci protiepidemických opatření. Při registraci do 31. 7. 2021 máte nárok na zvýhodněné vstupné. Uvedené vstupné nezahrnuje DPH ve výši 21%. V případě nekonání konference, například z důvodu pandemických opatření, vám bude vstupné refundováno v plné výši.

Nečlen AFCEA:
Základní vstupné   6 000 Kč
Zvýhodněné vstupné  4 200 Kč

Člen AFCEA:
Základní vstupné   5 000 Kč
Zvýhodněné vstupné  3 500 Kč

* povinné údaje
Jsem členem AFCEA
Budu se účastnit konference 
Budu se účastnit ECSC 2021