Zajímavé články

Umělá inteligence bude umět odhalit zločince i předpovídat nemoci. Jaký je největší problém tajemného pomocníka?

Hawking Stephen, Leibo Joel Z, h. Antonín
„Pro hlupáka každý hloupý,“ pravil ve stejnojmenném filmu Forest Gump. Má umělá inteligence šanci změnit systém vzdělávání?

Šrámek Petr
Počátky rozvoje umělé inteligence jsou datovány do 50. let 20. století. Počáteční nadšení z rychlého rozvoje počítačové techniky a z výzkumů v oblasti počítačové inteligence z 50 a 60. let 20. století vystřídala v následujících dekádách skepse a výrazné zpomalení vývoje. Další milník se odehrál v roce 2011, kdy znalostní systém firmy IBM s názvem Watson porazil s velkým náskokem v televizním znalostním kvízu Jeopardy!

Hrtúsová Tereza, Novák Radek
Nepořádek ve firemních datech za vás umělá inteligence nevyřeší, tvrdí odborníci. Pohled lidí z praxe je spíše střízlivý.

Bohutínská Jana, Dobeš Jiří, Janča Jan, Materna Jiří, Romportl Jan, Vejmelka Martin, Vesely Ondřej

Mediální partner

Odborný partner

GoodAi

Společnost GoodAI se zabývá výzkumem a vývojem umělé inteligence. Byla založena jejím nynějším generálním ředitelem Martinem Rosou v lednu 2014. Mezinárodní tým 20 výzkumníků a inženýrů sídlí v Praze v České Republice. Cílem společnosti je vývoj všeobecné umělé inteligence – tak rychle jak jen to jde – aby pomohla lidstvu k porozumění vesmíru.

Zatímco GoodAI se zaměřuje na základní výzkum umělé inteligence na lidské úrovni, sesterská firma GoodAI Applied využívá řešení umělé inteligence k maximalizaci obchodního úspěchu pro společnosti a organizace z širokého okruhu odvětví.